تبلیغات و افزایش CTR و PPC

 تبلیغات امروزه پیشرفت های وسیع تری نسبت به گذشته پیدا کرده است.قبل از ورود اینترنت به زندگی روز مره انسانها تبلیغات در فضای شهری انجام میشد،تابلوهای تبلیغاتی برای معرفی کسب و کارهای متفاوت بیشترین استفاده را داشته است.بعد ازان تبلیغات تلویزیونی نوع دیگری از تبلیغ بود که از تاثیر بالای برخوردار بود.

اما با وسیع تر شدن فضای مجازی روش های تبلیغات دستخوش تغیرات زیادی شد.در حالی که هنوز هم از روش های سنتی برای تبلیغات استفاده میشود،روش تبلیغات جدید با قیمت مناسب تر گستردگی بازدید و جذابیت بیشتر برای مخاطبان، کاربران را به سمت این روش تبلیغ هدایت میکند.

با تبلیغات کلیکی شانس دیده شدن خود را چند برابر کنید.

سفارش تبلیغات

خدمات وبیزما در زمینه‌ی تبلیغات در بستر آنلاین

خدمات ما در زمینه تبلیغات کلیکی

سئو یا تبلیغات کلیکی؟

در بخش خدمات سئو تمامی اطلات مربوط به سئو قابل مشاهده میباشد.اما در این مطلب نیاز هست که به این سوال کاربران پاسخ کوتاهی داده شود، سئو بهتر است یا تبلیغات کلیلکی.در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید برای رسیدن به نتیجه بهتر باید تمام روش ها به صورت متوازن و همسو انجام شود ولی در هر کسب وکاری نیاز مشتری و زمان رسیدن به خواسته ها میتواند متفاوت باشد.

در کل زمان رسیدن به هدف مشخص در پروژه های سئو محور، نسبت به سختی کلمه، امکان دارد زمان بر باشد.ولی هدف از ارائه این مطلب به هیچ عنوان زیر سوال بردن و یا نادیده گرفتن ارزشهای خدمات سئو نیست و همینطوری که تا کنون ثابت شده است بهینه سازی های موتور های جستجو یکی از ارزشمند ترین بخش های فعالیت مارکتینگ به شمار می اید.ولی هزینه و بودجه بندی هوشمندانه تر میتواند در مدت زمان کوتاه تری نتایج بی نظیری را رقم بزند.

در تبلیغات کلیکی روش های متفاوتی بسته به کسب کار شما وجود دارد که گروه وب ایزما میتواند بهترین و به صرفه ترین راه را برا ی شما انتخاب کند.

روش های متفاوت تبلیغ و پرداخت هزینه

دراین روش شما هزینه مشخصی نسبت به مدت زمان تعین شده پرداخت میکنید و در تمام این مدت تبلیغ شما به صورت بنر،در ستون های کناری و یا در کنار مطلب مشخص نمایش  داده میشود و برای سایت مورد نظر تعداد کلیک اهمیتی ندارد و فقط هزینه نمایش برای مدت مشخص از شما دریافت میشود.

تعداد دفعات نمایش تبلیغ برای کاربر:

این روش به سی پی ام معروف است در این نوع تبلیغ شما به ازاء تعداد دفعات نمایش تبلیغ هزینه پرداخت میکنید. به طور مثال هزینه ثابتی برای نمایش تبلیغ شما پرداخت میشود و تعداد کلیک بر روی مبلغ تاثیر خاصی ندارد.و شما فقط باید هزینه مربوط به تعداد دفعات نمایش تبلیغ را پرداخت کنید.

پی پی سی یا تبلیغات کلیکی چیست؟ امروزه برای دیده شدن بهتر هر کسب و کار روش های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش ها تبلیغات کلیکی میباشد. در این مدل از تبلیغ شما فقط به ازای هر کلیک که بر روی سایت و یا یک محصول مشخص که انجام میشود هزینه پرداخت میکنید.که باعث صرفه جویی در هزینه برای شما میشود.همینطور تبلیغات شما در جایگاه های مختلفی نمایش داده میشود و افراد مختلفی ان را میبینند. نکته مهم این است که اگر 10 هزار نفر به طور مثال بر روی تبلیغ شما کلیک کنند فقط به همین مقدار هزینه پرداخت میکنید.دو روش متفاوت برای تبلیغات کلیکی وجود دارد که در ادامه به انها میپردازیم.

تبلیغ در موتور های جستجو یکی از پر طرفدار ترین روش های تبلیغی میباشد در این نوع تبلیغات محتوای تبلیغاتی شما بر اساس سرچ و جستجو کاربران و در صورت مرتبط بودن با جستجو انها نمایش داده میشود. گوگل ادز با توجه به هوش مصنوعی قدرتمند خود و با توجه به تعریف کلمه مرتبط با کسب کار توسط تبلیغ دهنده محتوای تبلیغ شما را به انها نمایش میدهد.

در حال حاظر بیش از 40 ملیون نفر در کشور زمان زیادی را در پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی، برای به اشتراک گزاری و فعالیت های روزمره خود صرف میکنند و از اخبار و اتفاقات روز با خبر میشوند.همچنین پی گیری اخبار و انتقال اطلاعات از تریق تلگرام بخش زیادی از زندگی روزمره ما راتشکیل میدهد.به همین دلیل پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی بستر مناسبی برای تبلیغات و موفقیت در کسب کار و هدف قرار دادن مشتری میباشد. از همین رو مجموعه ما هم با استناد بر همین بستر بی نظیر میتواند تجربیات خود را برای کسب موفقت در اختیار شما قرار بدهد.

مزایای تبلیغ کلیکی نسبت به سایر روش های تبلیغاتی

تبلیغات کلیکی گوگل نسبت به سایر روش های تبلیغاتی از جمله تبلیغات تلویزیونی،محیطی،روزنامه و چاپی،پیام های انبوه و شبکه های اجتماعی مزایای بسیار زیادی دارد.

بازدید کنندگان تبلیغ شما به صورت هدفمند انتخاب میشوند .یعنی تا حد امکان تلاش میشد تبلیغ شما برای کسانی نمایش داده شود که احتمال تبدیل انها به خریدار زیاد باشد و پس از کلیک بر روی وب سایت شما درصد خرید بالا تری نسبت به سایر بازدید کنندگان داشته باشند.

از هزینه هایی که ممکن است بودجه شما را دچار مشکل کند جلوگیری میکند و هزینه تبلیغات وابسته به دیده شدن و کلیک بر روی تبلیغ شما میباشد.در کمپین های تبلیغاتی گوگل ادز در صورتی که چیدمان شما مناسب باشد و محصولی رقابتی در اختیار داشته باشید احتمال خرید برای کسانی که با کلیک وارد سایت شما شده اند بالا میرود.

قابلیت انالیز و گزارش گیری دقیق:

ابزار های مختلفی مانند گوگل انالیتیکس هستند که تعداد ورودی بر اساس کلیک را به شما نمایش میدهد و بر اساس همین گزارشات میتوانید مقدار موفقیت تبلیغات را بررسی کنید و برای برنامه ریزی در اینده و کسب موفقیت اگاه شوید.

گروه وب ایز ما با مشاوره رایگان میتواند شما را در انتخاب هر چه بهتر پلن های تبلیغاتی راهنمایی کند و بهترین خدمات را در اختیار شما قرار بدهد.

اس‌ام‌اس مارکتینگ

شاید برای شما هم اس ام اس مارکتینگ در وحله اول خیلی جذاب نباشد.به طور مثال امکان دارد پیام هایی دریافت کنید که اصلا نیاز شما نباشد،مثلا پیامی با موضوع اپیلاسیون برای اقایان و یا کاشت مو برای خانوم ها که میتواند ازار دهنده باشد.

اما میتوان با یک برنامه ریزی و اجرای دقیق بازاریابی پیامکی نتایج بی نظیری را در این مارکت به دست اورد.به این نکته توجه داشته باشید میتوانید با استفاده صحیح و هدفمند از پنل های پیامکی با صرف هزینه پایین تری نسبت بل پلن های دیگر تبلیغاتی مشتریانی زیادی برای کسب کار خود فراهم کنید.

خیلی ساده، ارسال پیامک متنی به منظور ارائه خدمات ،تبلیغات و یا حتی اطلاع رسانی  از طریق تلفن هراه را اس ام اس مارکتینگ میگویند.در این روش با توجه به صرف هزینه کمتری میتوان باعث بازگشت دوباره مشتریان قبلی و یا در بسیاری از موارد منجر به ایجاد مشتریان جدید شود.

در کنار چندین و چند پلن تبلیغاتی که امروزه برای برقراری ارتباط با کاربر استفاده میشود،نمیتوان تاثیر گزاری بازاریابی پیامکی را انکار کرد و میتواند یکی از موثر ترین ابزارهای ارتباط و تعامل با کاربر باشد.استفاده از اس ام اس مارکتینگ فرصت های زیادی را در اختیار کسب و کار های مختلف قرار میدهد.

شما میتوانید با خرید پنل های اس ام اس وب ایزما فرایند اس ام اس مارکتینگ خود را شروع کنید .ولی اجازه بدهید قبل از هرچیز با برخی از مزایای این کانال بی نظیر اشنا بشوید.

تعداد سیم کارت هایی که در ایران استفاده میشود چیزی در حدود 118 میلیون میباشد و بیش از 64 درصد کل جمعیت جهان به تلفن همراه دسترسی دارند.پس نمیتوان از این حجم وسیع کاربر به سادگی گذر کرد.به همین خاطر استفاده از پنل های پیامکی برای هدف قرار دادن طیف گسترده ای از کاربران میتواند جذاب باشد.یک مثال ساده،یک متن کوتاه به همراه یک لینک از سایت شما میتواند درصد زیادی از مشتریان را به سمت سایت شما هدایت کند.

در هر زمان که احساس میکنید نیاز به ارسال پیامک دارید پیام خود را ارسال کنید.قابلیت خوبی که پنل های اس ام اس دارد این است که میتوانید اخبار،تبلیغات و پیشنهادات کسب کار خود را در کمتر از چند دقیقه به مخاطب خود ارسال کنید و کاربر خیلی سریع به محتوای ارسال شده از سمت شما دسترسی پیدا میکند.

در پنل های اس ام اس هم مانند برخی از تبلیغات کلیکی که قابلیت رد یابی دارند شما میتوانید با اگاهی از این که چه تعداد پیام ارسال شده و چه تعداد بر روی لینک شما کلیک کرده اند، برای اینده کسب کار خود برنامه ریزی کنند و کیفیت پیام را بررسی کنند.

شما میتوانید یک پیام انبوه را به یک محدوده خاص و بازار هدف تایین شده ای ارسال کنید اما نمیتوان اطمینان حاصل کرد که تمامی کسانی که پیام را دریافت کرده اند به محصول و یا خدمات شما علاقه مند هستند و میتوانند به مشتری تبدیل بشوند.

اژانس دیجیتال مارکتینگ وب ایزما با فراهم کردن بستر اختصاصی و پنل های مختلف اس ام اسی میتواند بهترین نتایج را برای شما رقم بزند.صرف هزینه کمتر ارسال هوشمند و هدفمند از مزیت های پنل اختصاصی ما میباشد.

پوش نوتیفیکیشن

با افزایش استفاده کاربران از موبایل هوشمند در چند سال اخیر نیاز به ارتباط با کاربران جدید علاوه بر ابزار های پیشین احساس شد.در واقع برای ارتباط سریع تر و تاثیر گذار تر با کاربران صرفا نمیتوان به ایمیل و اس ام اس اکتفا کرد.به همین منظور سرویسی به نام پوش نوتیفیکیشن پا به عرصه گذاشت و راه اندازی شد. تا بتوان ارتباط جذاب و سریعتری با کاربران موبایل ایجاد کرد.

پوش نوتیفیکیشن ها پیام های قابل کلیکی هستند که در مرور گر های کاربران شما صرف نظراز دستگاهی که استفاده میکنند ظاهر میشود.این پیام ها به عنوان یک کانال ارتباطی سریع عمل میکنند که شرکت ها را قادر میسازد پیام ها، پیشنهادات و یا سایر اطلاعات را به مشتریان خود منتقل کنند. مشترکین میتوانند در هر نقطه از مرور گر که باشند و تا زمانی که انلاین هستند یا مرور گرشان در دستگاهشان کار میکند،همچان این پیام ها را دریافت کنند.

اگر بخواهیم کمی ساده تر توضیح بدهیم.پوش نوتیفیکیشن چیزی شبیه به اس ام اس میباشد با این تفاوت که نیاز به اطلاعات مشتری برای ارسال پیام نیست و میتواند در بسیاری از مرور گر ها ،اپلیکیشن و یا سیستم عامل ارسال شود. کاربران با اختیار خود و با عضویت در سیستم پوش نوتیفیکیشن پیام هارا دریافت میکنند.

با استفاده از این سرویس کاربر پیامی را در بالای مرور گر و یا در تلفن همراه خود دریافت میکند.این روش به شما کمک میکند تا خیلی سریع با کاربر خود ارتباط برقرار کنید.توجه کاربر به این موضوع که بدون حضور در سایت یا اپلیکیشن خاصی پیام دریافت کرده جلب میشود و باعث افزایش بازدید سایت میشود.

هر دو روش برای جذب و تعامل با کاربر مناسب هستند.اما هدف متفاوت میباشد، برای دریافت پوش نوتیفیکیشن کاربر باید اپلیکیشن را دانلود کند و برای ارسال اس ام اس شماره مخاطب باید در اختیارارسال کننده قرار داشته باشد و اجازه ارسال پیامک داده شده باشد.

پوش نوتیفیکیشن ها با 4 روش مختلف برای ارسال دارند که در ادامه به انها میپردازیم.

  • گجت پوشیدنی
  • اپلیکیشن موبایل
  • دسکتاپ
  • وب

پوش نوتیفیکیشن هایی که از طریق گجت های پوشیدنی مثل ساعت هوشمند ارسال میشود در واقع با پوش های موبایل همسان سازی شده اند.برای ارسال پوش نوتیفیکیشن های موبایل نیاز است که اپلیکیشن های مورد نظر در گوشی هوشمند دانلود و نصب بشوند و تبلیغات حتی در زمان قفل بودن گوشی هم برای کاربر ارسال میشود.پوش نوتیفیکیشن های دستکتاپ به طور عمده توسط برنامه های نصب شده بر رویه کامپیوتر فعال میشود.

پیام هایی که از طریق وب موبایل و یا دستکتاپ ارسال میشود معمولا سمت راست در بالا و یا پایین صقحه نمایش ارسال میشود.

انواع کمپین پوش نوتیفیکیشن

این تبلیغات برای ایجاد حس فوریت در خرید و یاد اوری زمانی خاص ارسال میشود. به طور مثال چند روز قبل از روز مادر و یا نزدیک شدن به حراج فصلی که برند شما را در گزینه هایه خرید کاربران قرار خواهد داد.

دلایل زیادی برای رها کردن سبد خرید در یک وب سایت وجود دارد. گاهی کاربر در هنگام خرید مشغول کاری دیگر میشود و یا مواردی مانند هزینه ارسال و یا زمان ارسال، باعث میشود سبد خرید نیمه کاره رها شود.در این حالت بازگشت مشتری میتواند گزینه خوبی برای ارسال پوش نوتیفیکیشنن باشد.برای مثال میتوان پیشنهاد ارسال رایگان را به این صورت برای مشتری ارسال کرد.توجه داشته باشید متن پیام خیلی نباید طولانی باشد.

در این روش ارسال پوش نوتیفیکیشن به جای این که فقط از متن استفاده شود،از تصاویر و گیف هم استفاده میشود. اکثر کاربران به عناصر بصری علاقه زیادی دارند و میتوان توجه خوبی را به خود جلب کنند.به خصوص اگر کسب و کار شما بی 2 سی باشد.به طور مثال شما یک فست فود دارید، بدهی است که به جای استفاده از متن و لینک استفاده از تصویر یک غذای خوشمزه میتواند جذابیت بیشتری را برای مخاطب ایجاد کند.امار ها نشان میدهد استفاده از ایموجی میتواند نرخ کلیلک را تا10  درصد افزایش بدهد.

بر اساس تحقیقات انجام شده 28 درصد افراد اپلیکیشنی را به دلیل تبلیغات بیش از حد از گوشی خود پاک کنند.پس برای نتیجه بهتر میباست پیام های تبلیغی به اندازه در زمان مناسب و با اهمیت به نیاز کاربر ارسال شود تا هم نتیجه مطلوب حاصل شود و هم از کلافگی کاربر کاسته شود.این نکته را هم در نظر داشته باشید همه پوش نوتیفیکیشن ها به بازگشت سرمایه مربوط نمیشوند.

نرخ تبدیل در واقع تعداد کاربرانی هستند که از خدمات و یا وبسایت شما استفاده کرده اند. اگر نرخ تبدیل به مشتری بالا باشد در واقع مسیر طی شده جذاب و تاثیر گزار بوده است.اگر نرخ تبدیل پایین باشد،دلایل متفاوتی وجود دارد به طور مثال صفحه فرود طراحی مناسبی ندارد و یا پیام ارسال شده برای کاربر جذابیت ندارد.

پوش نوتیفیکیشن تاثیر گزار

ایجاد محتوای جذاب

بهینه سازی بن بر تعداد افراد مشترک و منصرف

استفاده از شبکه های اجتماعی

استفاده از پایگاه داده فعلی مشتری

مجموعه وب ایزما هم همانند بسیاری از ارائه دهندگان خدمات مارکتینگ انلاین، توانایی بالایی در ارائه خدمات پوش نوتیفیکیشن دارد اما نقطه قوت و وجه تمایز ما نسبت به سایر مجموعه ها، قیمت رقابتی و کمپین های با کیفیت تر و تاثیر گزار بر کسب و کار شما میباشد.

همکاران ما در وب ایزما با بررسی و پاسخ به نیاز های شما به صرفه ترین و جذاب ترین پکیج ها را به شما ارائه میدهند.با ما در تماس باشید.  

ایمیل مارکتینگ

اولین ایمیل بازاریابی در سال 1978 ارسال شد که منجر به فروش 13 میلیون دلاری شد.راه اندازی و استفاده از ایمیل مارکتینگ به این صورت کار خودش و اغاز کرد و تا به امروز به یکی از پر کاربرد ترین و کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی به شمار میرود.

شاید در نگاه اول ایمیل مارکتینگ همانند پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی پر زرق و برق نباشد اما میتواند روش تاثیر گزاری برای هدف قرار دادن مشتری خاص باشد و نتایج خوبی را برای شما رقم بزند.

مزایای بازاریابی ایمیلی

بیش از 4 میلیارد کاربر ایمیل در سراسر جهان وجود دارد.بنابر این میتوانید بهترین مکان را برای دسترسی به مشتری پیدا کنید و از این فضای وسیع برای تبلیغ محتوای کسب و کار خود استفاده کنید.

شاید بهترین دلیل برای استفاده از ایمیل مارکتینگ این باشد که شما خود صاحب کانال هستید و هیچ فضای تبلیغاتی غیر مستقیم برای ارتباط شما با مشتری تاثیر گزار نمیباشد.

ارسال ایمیل تنها چند ثانیه طول میکشد.پس در نتیجه میتواند یکی از ابزار های سریع تبلیغاتی برای شما باشد.شما میتوانید باصرف هزینه کم و در برخی موارد رایگان، با در اختیار داشتن یک لیست از ایمیل های کاربران خودبه بهترین نتایج برسید و به نرخ بازگشت سرمایه امیدوار باشید.

شما بعد از همان دقایق اولیه ارسال پیام به مشتریان هدف خود میتوانید اثرات ان را مشاهده کنید. به طور مثال میتوان با ارسال یک پیام تبلیغاتی برای یک برنامه فروش یک روزه و زمان بندی شده حس فوریت را در مشتری ترغیب کنید و امیدوار باشید که کاربر از خدمات و یا محصول شما استفاده کند.

در حال حاظر بیشتر سایت ها و اپلیکیشن ها برای ثبت نام و استفاده از خدمات نیازمند ثبت ایمیل و شماره تماس میباشند.ایجاد یک مطلب تاثیر گزار میتواند کاربر را برای ثبت نام و استفاده ازان محتوا و یا مطلب ترغیب کند . که از همین ایمیل ها و بانک اطلاعاتی میتوان برای تبلیغات و افزایش ترافیک سایت استفاده کرد.

بسیاری از ما این دو مقوله را با هم یکی میدانیم اما تفاوت های زیادی در این دو مدل تبلیغ وجود دارد. ایمیل مارکتینگ بسیار وسیع تر از تبلیغات ایمیلی میباشد. در تبلیغات ایمیلی شما یک پیام مشخص را از طریق ایمیل ارسال میکنید و برنامه خاص دیگری وجود ندارد حتی شاید برخی از افراد بدون در نظر گرفتن اصول اخلاقی با استفاده از یک بانک ایمیل خریداری شده اقدام به تبلیغات کنند.

اما وقتی از بازاریابی ایمیلی صحبت میکنیم منظور ارتباط طولانی مدت و برد برد با مشتری خاص و بالقوه میباشد.و با اجازه خود مشتری اغاز و ادامه پیدا میکند.

در کمپین های ایمیل ماکتینگ مهم ترین هدف ، تشویق کاربران برای مشارکت و تعامل با اهداف شرکت میباشد.

شاید در ابتدا تصور کنید فرایند ساده ای داشته باشد اما در اجرا با پیچیدگی های فراوانی رو برو خواهید شد . هر کمپین ایمیلی هدف مشخصی دارد و برای یک مخاطب خاص ارسال میشود و ما باید او را برای کلیک سریع تحت تاثیر قرار بدهیم و او را ترغیب کنیم تا از خدمات ما استفاده کند.

نحوه سفارش تبلیغات در وبیزما

جهت سفارش تبلیغات در مرحله اول با کارشناسان ما تماس برقرار میکنید و. در جلسه مشاوره رایگان ، مدل تبلیغاتی مد نظر خود و توضیحاتی در مورد برند و میزان گستردگی کسب کارتان در اختیار ما قرار میدهید و همکاران ما پس از بررسی و انالیز مدل تبلیغاتی شما تاثیر گذار ترین و باصرفه ترین پیشنهاد را برای شما اماده میکنند.